mIRC Addonları

mIRC addonları, mirc scriptlere eklenmek suretiyle özel olarak yapılmış yardımcı mirc kodlarına denir.

Sozluk anlami “Uzerine Ekle” olan addonlar sadece mIRC’ta degil hemen hemen yapilmis tum software programlarda bulunmaktadir. Addonlargenelde bu programlara sonradan eklenen ve hem gorsel hemde islevsellik acisindan zenginlik katan program parcalaridir.

Cogunlukla kod olan bu kucuk eklemeler sadece bu standart ta kalmayip exe, dll vs.. olabiliyorlar. Onemli olan yama ile addonları karistirmamaktir.Add-on’larda bazen acik kapayabilir. Ama bu Addonlarin asil gorevleri degildir.

Son donemlerde add-on larin koltugunu DLL’ler sallamaya basladi. Fakat yazilimi ve kullanimi Addonlar kadar kolay olmayan dll ler herzaman bu yarista Addonlardan sonra yer alacaklardir.

mIRC ADDON Kurulumu
Addonların kurulumu çok basit ve çesitlidir.
Kurulum komutları kısaca şöyledir;
/load -rs sürücü:\klasor\MircDizini\addo nismi.mrc
//load -rs $mircdir\system\addonismi.mrc
/load -rs system/addon/addonismi.mrc
/load -rs addonismi.mrc

Addonunuzu mIRC programindan direkt olarak(komut yazmadan) da yukleyebilirsiniz. ALT + R tuslarina basarak mIRC editorunu ortaya cikartin ve yeni bir sayfa ekleyerek gerekli kodları yapıştırın.

 

mIRCKoLik Bağımlılarının Tek Buluşma Mekanı.

Arkadaşlık,Dostluk,Sevgi,Aşk,Muhabbet,Gırgır,Şamata,Sohbet,Dedikodu,Oyun,Müzik ve daha fazlası için aşağıdaki adresimize tıklayın ve sizlerde bu arkadaşlık sayfasında bize takılın.

Sohbete Katılmak için:  http://www.mirckolik.com/sohbet/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir